Google miluje naše linky! :-)

 

Google už teraz miluje naše odkazy a preto myslím, že ich budete mať radi aj vy. Okrem klasických affiliate odkazov vo forme napríklad:

http://www.affilprogram.com/affiliate/scripts/t.php?a_aid=1&a_bid=2

ktoré ale môžu poškodzovať v rankingu partnerský web - článok o tom máte tu, vďaka našej najmodernejšej technológii môžete používať aj SEO frendly odkazy napríklad:

http://www.affilprogram.com/1/2.html

Najlepšou možnosťou pre vás je ale používať priame odkazy takzvané "Direct Link" ktorý je absolútne čistý. Napríklad: http://www.affilprogram.com

Takéto odkazy sú bez akýchkoľvek prídavných parametrov v URL a google ich miluje. Nedokáže z nich odhaliť, že sa jedná o affiliate odkaz a preto im dáva väčší význam.
Tento formát odkazu má aj ďalšie výhody. Keďže google nespozná, že sa jedná o affiliate link, nepenalizuje ani sprostredkujúci web. Článok o tejto problematike máte tu.
No a nemenej podstatná výhoda je, že koncový užívateľ (váš zákazník) rovnako nerozozná, že sa jedná o partnerský odkaz. To v ňom vyvolá väčšiu dôveru k recenzii, alebo blogu
ktorý práve číta a v ktorom sa odkaz na váš web nachádza. U mnohých ľudí vzbudzujú affiliate linky nedôveru, alebo nechcú aby z ich nákupu niekto profitoval.
Preto buď na takéto odkazy neklikajú, alebo z affiliate odkazu odstránia časť kódu, aby takto urobený nákup nebol identifikovaný.

Partnerstvom s nami získate zadarmo množstvo naozaj "dobrých" odkazov, lepší PR či SR. Je to dôvod zamyslieť sa, či sa vám ešte oplatí odkazy nakupovať.