Ako na affil

Ako na affil? Túto otázku si kladie asi každý kto by chcel monetizovať svôj blog, alebo web. Pravdou však ostáva, že výsledky možu byť veľmi rozdielne. Začínať s veľkými očami sa nevypláca. Začať naozaj profitovať z affiliate programu znamená mať v prvom rade dobrý obsah. Začiatočníckou chybou je myslieť si, že keď mám vysokú návštevnosť, automaticky budem mať aj vysoké príjmy zo sprostredkovaných nákupov.

Typickým modelovým príkladom je stránka s erotickým obsahom s vysokou návštevnosťou. Webmaster však v tomto prípade pozabúda na to, kto je jeho cieľová skupina. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude banda pubertiakov, ktorý nebudú mať chuť, ani peniaze nakupovať nejaký tovar, alebo služby. Z toho teda vyplýva, že efektivita takého webu bude minimálna a to aj v prípade, že by ponúkal v affiliate programe tovar najakého sexshopu.

Naopak predstavme si málo navštevovaný blog špecializovaný napríklad na satelitnú techniku. Takýto blog bude obsahovať množstvo technických parametrov, porovnaní, recenzií, noviniek a typov z oblasti SAT-TV. Je jasné, že takýto blog budú intuitívne vyhľadávať aj potencionálny zákazníci obchodu so satelitnou technikou. Takýto blog má omnoho väčšiu šancu sprostredkovať nakupujúceho zákazníka aj keď má návštevnosť rádovo v tisíckach menšiu ako web s erotickým obsahom.

Zlatá rada na otázku "AKO NA AFFIL?" teda znie: Kvalitným obsahom...