Ako maximalizovať zisky z doporučení

 

Prvým predpokladom pre solídny príjem z affiliate programu je vysoká návštevnosť vašej webstránky, kde ste umiestnili affiliate odkaz. Priama úmera nepopustí a čím máte viac návštevníkov, tým je viac prekliknutí na stránku obchodníka. Samozrejme čím viac čitateľov vašich stránok odporúčite na stránku partnera, tým viac sa zvyšuje vaša šanca na províziu.

Svoje šance na províziu z predaja zvýšite, ak vaša stránka obsahom korešponduje so stránkou obchodného partnera. Dôležité je využiť spoločné záujmy cieľových skupín. Ak napríklad vaše stránky navštevujú ľudia pre obrázky tuningových automobilov, nemá pre vás zmysel odkazovať na partnera ktorý napríklad predáva doplnky do bytu. Omnoho lepšou voľbou pre takúto stránku by bol napríklad shop s náhradnými dielmi pre automobily, alebo stránka so zákonným poistením. A to aj napriek tomu, že partner s bytovými doplnkami by ponúkal lepšie provízie! Mohlo by totiž dôjsť k situácii, keď by ste dosahovali veľké množstvo preklikov "zo zvedavosti" (napríklad kvôli zaujímavému banneru), ale v skutočnosti by títo zvedavci nemali záujem kupovať zo stránok obchodníka.

Ak chcete použiť iba banner, alebo textový odkaz, snažte sa ho umiestňovať na viditeľných miestach. Najlepšie je to niekde v hornej polovici stránky. Rovnako je dobré ak takto obsadíte aj podstránky.
Nebojte sa s textovým odkazom, alebo bannerom experimentovať a posúvať ho na rôzne miesta. Môžete byť prekvapený ako sa budú líšiť vaše príjmy pri rôznom umiestnení.
Rovnaký výsledok môže mať aj zmena samotného textu textového odkazu, alebo výmena bannera za iný, prípadne zmena jeho formátu.

Samozrejme najúčinnejšie je relevantný odkaz umiestniť priamo do článku - textu svojho webu. Ak máte zaujímavý článok, tak váš čitateľ sa bude zaujímať aj o odkaz vo vašom článku.
Nezabúdajte na to, že vďaka našej jedinečnej technológii DIRECT LINK nebude čitateľovi z odkazu ani jasné, že sa jedná o spozorovaný odkaz a preto bude veriť vášmu odporúčaniu ešte viac.
Takto máte šancu získať aj čitateľa nedôverčivého voči reklamám. Preto je táto forma odkazovania aj omnoho viac úspešná ako banner, alebo textový odkaz.

Ak ale vaša stránka nemá ešte dostatok návštevníkov, máte stále možnosť osloviť priateľov, známich, alebo u vás registrovaných ľudí mailom s použitím vášho jedinečného affilialte kódu v odkaze.
Alebo s naším programom máte napríklad možnosť takto distribuovať PDF dokumenty, ktoré stiahnete priamo z nášho webu z ponuky jednotlivých kampaní. Takéto obchodníkom pripravené dokumenty
(napríklad reklamné letáky, technické špecifikácie atď.) majú automaticky implementované vaše jedinečné kódy. Stačí stiahnuť a preposlať - máte to absolútne bez práce.
Výhodou týchto PDF dokumentov je, že sa dajú vytlačiť a distribuovať aj offline , čím získate ďalší a nekonečný kanál pre distribúciu. Toto je možnosť, ktorú vám žiaden iný affiliate program neponúkne!

Toto je niekoľko základných rád, nad ktorými je dobré sa zamyslieť. Ostatné rady a vaše postrehy si budeme vymieňať na našom fóre.