Pár otázok a odpovedí o affilProgram.com systéme

 

Q: Je členstvo v programe pre obchodníkov, alebo tých čo propagujú svoj tovar, služby, weby, zbierajú data napríklad vypĺňaním dotazníkov naozaj zadarmo?

A: Áno členstvo je úplne zadarmo. Za účasť v programe obchodník nič neplatí. Platí až za výsledky to znamená za reálne zrealizované obchody. Platí sa formou provízie a tú si určuje obchodník sám. Prípadne za prekliky, vykonanú činnosť (ako napríklad registrácia, vyplnenie formulára atď.), ale aj tu obchodník odmenu určujete sám.

 

Q: V akých výškach sa pohybuje provízia za obchod?

A: Provízie sa bežne pohybujú v rozmedzí 10% - 50%. Je rozdiel o aký tovar ide.
Napríklad predajca hardvéru má sám veľmi malé marže a provízie preto ponúka minimálne. Naopak za služby alebo predaj softvéru sú bežne provízie v desiatkach percent. Samozrejme čím vyššiu odmenu obchodník ponúkne bude pre partnerstvo zaujímavejší. Ale výška provízie automaticky neznamená nával blogerov. Veľkú rolu zohráva aj vhodnosť tovaru pre partnerské weby, jeho kvalita, predajný potenciál atď. Pre blogera nemá význam strácať čas nad zakomponovaním kampane nejakého čínskeho braku do svojích stránok s províziou 60%, keď by tým utrpela jeho reputácia.

 

Q: Môže si obchodník vybrať kto bude partnerom jeho kampane? Bolo by napríklad nevhodné aby sa môj produkt predával na adult stránkach atd....

A: Áno, samozrejme. Tým, že obchodník vytvorí kampaň dá webmastrom a blogerom na vedomie za akých podmienok a aký produkt, činnosť atď chce propagovať. Zapojenie jednotlivých blogerov a webmastrov do kampane však nieje automatické a podlieha schváleniu zadávateľa. V tomto momente máte možnosť vylúčiť weby pre konkrétnu kampaň. Neznamená to, že ste týchto záujemcov vylúčili pre budúce kampane. V nových kampaníach majú možnosť sa znovu ponúknuť.

 

Q: Prečo musí mať obchodník na stránkach odkaz a info o www.affilProgram.com?

A: Bez krátkej informácie o tom, kde a ako sa dá zapojiť do partnerského programu pre vašu stránku by sa potencionálny externý blogeri nezapojili do vašich kampaní.

 

Q: Má pre mňa význam doporučiť affilProgram.com ďalším ľuďom?

A: Áno, pri niektorách kampaniach má obchodník  možnosť zohľadniť multilevel aspekt a odmena sa bude deliť medzi partnerov (blogerov, webmastrov). Takže v tomto prípade budete tiež profitovať, aj keď sa kampaň nebude napríklad hodiť na vaše stránky. Okrem toho aktuálne affilProgram.com vypláca 1,-€ za každého nového doporučeného a schváleného člena v pozícii bloger, webmaster (teda tých ktorý budú na svojích stránkach propagovať).

 

Q: Ako zaregistrujem nového člena?

A: Vo svojom užívateľskom paneli kliknete v ľavom menu na prvú položku Home/Úvod/Domů - rozbalí sa vám prehľadová obrazovka a na spodku máte ikony. Tretia z nich je Signup Subaffiliates - pre registrovanie nových affiliates členov použite odkaz z rámčeka Zaregistrovať nových partnerov. Tento odkaz je jedinečný a každý z vás má vo svojom paneli vlastný odkaz. Tento odkaz môžete umiestňovať na iné stránky a fóra, prípadne rozosielať mailom a zvýšiť tak šancu na získanie nových členov. Členovia ktorý použijú takýto registračný odkaz budú automaticky zaradený pod vás. Po ich schválení adminom sa objavia vo vašich štatistikách.